PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayvanlar Alemi


  1. Hayvanlarda Beslenme
  2. Köpekler ve Özellikleri
  3. Hayvanların Beslenme Şekilleri Kaç Çeşittir?
  4. Dünyanın en nadir görülen hayvanı Ankara'da ortaya çıktı
  5. Caridina cf. spinata (Malili Kırmızı Karides)
  6. Puntius tambraparniei (Tambraparni barb)
  7. Puntius fasciatus (Kavun Barbus)
  8. Puntius arulius
  9. Pethia gelius (Cüce Altın barb)
  10. Pethia conchonius (Gül Barbus)
  11. Barbus semifasciolatus (Gold - Altın Barb)
  12. Amphilophus labiatus (Red Devil)
  13. Amphilophus citrinellus (Midas)
  14. Amatitlania siquia
  15. Amatitlania nigrofasciatum (Zebra)
  16. Amatitlania kanna
  17. Kızıl yanaklı su kaplumbağası
  18. Türkiye kuşlar listesi
  19. Yaoshania pachychilus (Panda Loach)
  20. Sinibotia pulchra
  21. Iksookimia pumila
  22. Chromobotia macracanthus (Makrakanta)
  23. Botia morleti
  24. Botia dario
  25. Acantopsis octoactinotos
  26. Danio nigrofasciatus (Noktalı Cüce Danio)
  27. Danio aequipinnatus (Dev Danio)
  28. Semaprochilodus insignis (Bayrak Kuyruk)
  29. Puntius tetrazona (Tetrazon - Kaplan Barb)
  30. Puntius lateristriga (T-Barb)
  31. Puntius fasciatus (Kavun Barbus)
  32. Pethia nigrofasciata (Siyah Yakut barb)
  33. Barbus semifasciolatus (Gold - Altın Barb)
  34. Carinotetraodon travancoricus (Pigme Puffer)
  35. Tetraodon lineatus (Fahaka Puffer)
  36. Channa micropeltes (Dev Yılanbaş)
  37. Channa gachua (Cüce Yılanbaş -Kahverengi Yılanbaş)
  38. Channa marulius (Kobra Yılanbaş)
  39. Salaria fluviatilis (Horozbina - Tatlı Su Blennysi)
  40. Rhinogobius rubromaculatus (Kırmızı Noktalı Gobi)
  41. Polycentropsis abbreviata (Afrika Yaprak Balığı)
  42. Oryzias woworae (Papatya Pirinçbalığı)
  43. Stiphodon elegans (Elegans Gobi)
  44. Pseudambassis baculis (Cam Balığı)
  45. Monocirrhus polyacanthus (Amazon Yaprak Balığı)
  46. Etheostoma caeruleum (Gökkuşağı Okçu Balığı)
  47. Potamotrygon orbignyi (P11)
  48. Potamotrygon motoro (Stingray - Vatoz)
  49. Macrognathus aculeatus
  50. Scleropages formosus (Asya Arowanası)
  51. Gymnotus pedanopterus (Zebra Bıçak Balığı)
  52. Gnathonemus petersii (Fil Balığı)
  53. Chitala ornata (Notopterus) chitala (Palyaço Bıçak Balığı)
  54. Chitala blanci (Royal Bıçak Balığı)
  55. Atractosteus spatula (Alligator Gar - Timsah Balığı)
  56. Arapaima gigas (Pirarucu)
  57. Polypterus senegalus (Senegal Bişiri)
  58. Erpetoichthys calabaricus (Kaval Balığı)
  59. Palaeomonetes (Hayalet Karides)
  60. Neocaridina heteropoda var. Rili (Rili karides)
  61. Caridina cf. cantonensis "Golden Bee"
  62. Caridina cf. cantonensis
  63. Caridina cf. breviata (Yabanarısı karides)
  64. Caridina cf. babaulti (Yeşil Karides)
  65. Caridina brevicarpalis
  66. Atyopsis moluccensis (Kaya Karides)
  67. Atya gabonensis (Afrika Filtre Karidesi - Vampir karides)
  68. Procambarus clarkii (Kırmızı Bataklık Kereviti)
  69. Procambarus alleni (Mavi Kerevit)
  70. Cambarellus patzcuarensis (Meksika Cüce Portakal Kereviti)
  71. Theodoxus altenai
  72. Pomacea insularum
  73. Pomacea flagellata
  74. Planorbis rubrum (Ramshorn Salyangoz)
  75. Neritina reclivata (Zeytin Nerite)
  76. Neritina natalensis (Zebra Nerite)
  77. Corbicula fluminea (Asya Tatlı Su Midyesi)
  78. Asolene spixi (Zebra Elma Salyangozu)
  79. Asolene pulchella
  80. Anentome helena (Katil Salyangoz)
  81. Melanotaenia parkinsoni (Parkinson'un Gökkuşağı)
  82. Melanotaenia splendida rubrostriata(Kırmızı çizgili gökkuşağı)
  83. Pseudomugil connieae
  84. Pseudomugil mellis (Bal Mavigöz)
  85. Pseudomugil cyanodorsalis (Neon Blue Eye)
  86. Marosatherina ladigesi (Selebes Adası Gökkuşağı)
  87. Telmatherina ladigesi
  88. Melanotaenia pygmaea (Pigme gökkuşağı)
  89. Melanotaenia praecox (Cüce Gökkuşağı)
  90. Melanotaenia oktediensis
  91. Melanotaenia maccullochi
  92. Melanotaenia lacustris (Turkuaz Gökkuşağı)
  93. Melanotaenia boesemani (Gökkuşağı Boesemani)
  94. Glossolepis wanamensis (Wanam Gökkuşağı)
  95. Glossolepis incisus (Gökkuşağı Incusus)
  96. Chilatherina fasciata
  97. Chilatherina alleni
  98. Köpek ırkları listesi
  99. Cynotilapia afra
  100. Tramitichromis lituris
  101. Serranochromis robustus
  102. Xiphophorus helleri (Kılıçkuyruk)
  103. Xiphophorus evelynae
  104. Xiphophorus xiphidium
  105. Xenotoca eiseni (Redtail Splitfin)
  106. Xenophallus umbratilis
  107. Poecilia wingei (Endler)
  108. Poecilia sphenops (Siyah Moli - Black Molly)
  109. Poecilia salvatoris
  110. Poecilia latipinna (Yelken Kuyruklu Moli)
  111. Poecilia caucana
  112. Limia nigrofasciata (Kambur Limia)
  113. Heterandria formosa (Cüce Canlı Doğuran)
  114. Dermogenys pusillus (Halfbeak)
  115. Anableps anableps (Dört Gözlü Balık)
  116. Alfaro huberi
  117. Poecilia velifera (Valifera)
  118. Labeotropheus trewavasae (Trewavasae)
  119. Iodotropheus stuartgranti
  120. Gephyrochromis lawsi
  121. Copadichromis trewavasae
  122. Aulonocara stuartgranti (Usisya)
  123. Aulonocara stuartgranti (Ngara)(Alev Kuyruk tavuskuşu)
  124. Aulonocara sp. ''Chitande Type Masinje''
  125. Aulonocara sp. Chitande
  126. Aulonocara maylandi (Maylandi - Sülfür Kafa)
  127. Aulonocara kandeense (Mavi Orkide)
  128. Aulonocara hueseri (Midnight Peacock)
  129. canlı besliyor musunuz ?
  130. Tropheops sp. Olive (Mphanga)
  131. Pseudotropheus williamsi
  132. Pseudotropheus sp. “Elongatus Neon Spot”
  133. Pseudotropheus ater (Elongatus black)
  134. Metriaclima fainzilberi
  135. Metriaclima barlowi
  136. Melanochromis lepidiadaptes
  137. Melanochromis chipokae
  138. Maylandia lombardoi (Kenyi)
  139. Maylandia callainos (Kobalt Mavisi Cichlid)
  140. Labidochromis sp. ''perlmutt''
  141. Latince Adı: Labeotropheus trewavasae (Trewavasae) Habitatı ve Anavatanı: Malawi gölü
  142. Labeotropheus trewavasae (Trewavasae)
  143. Labeotropheus fuelleborni
  144. Iodotropheus stuartgranti
  145. Iodotropheus sprengerae (Paslı Cichlid)
  146. Cynotilapia sp. Lion's Cove
  147. Cynotilapia afra
  148. Chindongo demasoni (Malawi Zebra)
  149. Trematocranus microstoma
  150. Taeniolethrinops praeorbitalis
  151. Sciaenochromis fryeri (Ahli)
  152. Pygocentrus piraya
  153. Anabas testudineus
  154. Parosphromenus alfredi
  155. Osphronemus goramy (Dev Gurami)
  156. Betta rubra
  157. Betta macrostoma (Brunei Güzeli)
  158. Betta enisae
  159. Betta Channoides
  160. Rineloricaria sp. (Kırmızı Kertenkele Kedibalığı - L010A)
  161. L046 (Hypancistrus zebra)
  162. L015 (Peckoltia vittata)
  163. Farlowella acus (Kamçı Kuyruklu Kedibalığı)
  164. Phractocephalus hemioliopterus (Kırmızıkuyruk Kedibalığı)
  165. Platydoras costatus (Konuşan Vatoz)
  166. Pangasius sanitswongi (Challenger)
  167. Pangasius hypophthalmus (Yanardöner Köpekbalığı)
  168. Aulonocara guentheri
  169. Calico
  170. Nimbochromis livingstonii (Yaşayan Kaya -Kalingo)
  171. Lethrinops sp. ''Deep Orange Top'' (Nkhata Bay)
  172. Fossorochromis rostratus (Kral Cichlid)
  173. Dimidiochromis compressiceps (Yaprak Cichlid)
  174. Copadichromis borleyi
  175. Copadichromis azureus (Azur Cichlid)
  176. Champsochromis spilorhynchus
  177. Buccochromis rhoadesii (Sarı Lepturus)
  178. Şeker Pembe
  179. Aulonocara jacopfreibergi (Yakop)
  180. Aulonocara baenschi (Sarı İmparator, Benga Tavuskuşu)
  181. Tropheops macrophthalmus
  182. Pseudotropheus Polit
  183. Pseudotropheus flavus (Dinghani)
  184. Pseudotropheus ater (Elongatus black)
  185. Pseudotropheus acei (Iceman - Aysmen)
  186. Metriaclima fainzilberi
  187. Metriaclima barlowi
  188. Melanochromis johannii (Johanni)
  189. Melanochromis auratus (Auratus)
  190. Labidochromis zebroides (Mavi Zebra)
  191. Labidochromis caeruleus (Sarı Prenses)
  192. Chindongo socolofi Albino (Snow - Beyaz Prenses)
  193. Rhamphochromis longiceps
  194. Protomelas Spilonotus Tanzania
  195. Nimbochromis fuscotaeniatus (Fusco)
  196. Lethrinops sp. ''Deep Orange Top'' (Nkhata Bay)
  197. Cyrtocara moorii (Yunus Cichlid)
  198. Copadichromis jacksoni
  199. Caprichromis liemi
  200. Phenacogrammus interruptus (Kongo Tetra)
  201. Bathyaethiops caudomaculatus
  202. Aphyocharax anisitsi (Kankuyruk Tetra)
  203. Hyphessobrycon pulchripinnis (Limon Tetra)
  204. Chalceus macrolepidotus (Pembe Kuyruklu Chalceus)
  205. Aphyocharax rathbuni (Yeşil Ateş Tetra)
  206. Mylossoma duriventre
  207. Nannostomus harrisoni
  208. Nannostomus bifasciatus(Beyaz çizgili kalem balığı)
  209. Carnegiella schereri (Cüce Balta Balığı)
  210. Pygocentrus nattereri (Kırmızı Karınlı Pirana)